Biežāk uzdotie jautājumi

Tehniskie jautājumi un traucējummeklēšana

Kas ir aktivizēšanas poga?

Nospiežot aktivizēšanas pogu, „Daysy” ieslēdzas, sāk mērīt Tavu ķermeņa temperatūru un ir gatava menstruācijas datu ievadei.

Izņēmu no ierīces bateriju, kas notiks ar maniem datiem?

Bateriju drīkst izņemt tikai tādā gadījumā, ja „Daysy” dod signālu, ka baterija ir jānomaina. Tas jādara saskaņā ar lietošanas instrukciju. Ja tomēr bateriju izņēmi, uzreiz neieliki to atpakaļ un uz ilgu laiku ir atstāji „Daysy” bez strāvas avota, „Daysy” nevar noteikt nedēļas dienu, pat ja datums ir saglabāts. „Daysy” iekšējais kalendārs nesinhronizējas ar lietotnes „DaysyView” kalendāru.
Kad strāvas padeve ir atjaunota, „Daysy” joprojām izmanto visus vecā cikla datus, taču ierīce gaida menstruāciju pirmo dienu, lai no jaunas sinhronizētos ar Tavu ciklu.

Tagad lietotne „DaysyView” vienkārši slēpj vecos datus, jo nav 100% droša, kurā kalendārā tie būtu jārāda. Mēs saprotam, ka šis apstāklis var radīt neērtības ierīces lietotājām, tādēļ mēs strādājam pie risinājuma, kuru varēsim integrēt lietotnes „DaysyView” turpmākajās versijās.

Tomēr pastāv vienkāršs veids, kā izvairīties no šāda datu sinhronizācijas zuduma: neizņem bateriju no „Daysy”! Mēs esam veikuši plaša mēroga testēšanu un kopumā neesam atraduši nevienu iemeslu, kādēļ bateriju vajadzētu izņemt. Baterijas darbmūžs ir > 2 gadi (un par to, ka jānomaina bateriju, „Daysy” brīdina patiešām savlaicīgi), turklāt „Daysy” programmatūra darbojas stabili.

Ja neizdodas izveidot savienojumu ar „DaysyView“, problēma visdrīzāk ir mobilajā lietotnē. Katru reizi, izlaižot atjauninātu „DaysyView” versiju mēs cenšamies šo savienojumu padarīt pēc iespējas stabilāku. Reizēm tomēr vēl gadās kāds misēklis. Vispirms mēģini atrast ieteikumus problēmas risinājumam „DaysyView” sadaļā „Biežāk uzdotie jautājumi” (1). Ja atbildi atrast neizdodas, sazinies ar mūsu atbalsta dienestu, rakstot uz e-pastu vai zvanot pa tālruni.

Kā es varu savienot „Daysy” ar savu tālruni?

Atver „DaysyView” savā tālrunī un seko lietotnē sniegtajiem norādījumiem. Kad ekrānā atvērsies kalendārs, komplektā iekļauto TRRS kabeli pievieno auglīgo dienu noteicējam „Daysy”. Ja aktivizācija nenotiek automātiski, nospied „Daysy“ aktivizēšanas pogu. Kabeļa otru galu pievieno tālrunim un pagaidi, kamēr „Daysy” sinhronizēsies.

Ko darīt, ja mana ķermeņa temperatūra mainās pavisam maz?

Ja kādu iemeslu dēļ temperatūras izmaiņu solis ir pārāk mazs, „Daysy” ilgāku laiku rādīs sarkano gaismas signālu, pēc tam pārslēgsies uz dzelteno, vēl pēc tam – uz zaļo gaismas signālu.

Pārāk mazs temperatūras izmaiņu solis var liecināt par hormonālo nelīdzsvarotību. Vienfāzes ciklā temperatūras izmaiņu nebūs, jo ovulācija nenotiks. Arī dzeltenā ķermeņa mazspēja (CLI) var izraisīt pavisam nelielu vai nenosakāmu temperatūras izmaiņu soli, jo ķermenis neražo pietiekami daudz progesterona, lai radītu ķermeņa bazālās temperatūras pieaugumu.

Sievietes perimenopauzes periodā var būt novērojamas mazākas temperatūras izmaiņas, pazeminoties estradiola un progesterona līmenim. Iespējams arī, ka mazāki temperatūras izmaiņu soļi liecina par nepareizi veiktu temperatūras mērīšanu. Termometra sensoru vienmēr stingri turi zem mēles un seko, lai mute būtu aizvērta. Temperatūru mutē katru reizi mēri vienā un tajā pašā vietā, lai lieki neradītu novirzes temperatūras fiksēšanā.

Ko darīt, ja temperatūras mērījumi šķiet neprecīzi?

„Daysy” reaģēs uz neprecīziem mērījumiem, rādot vairāk dzelteno dienu. Mērījumu precizitāti var uzlabot šādi:
• Pievērs uzmanību mērīšanas laikam. Temperatūru mēri uzreiz pēc pamošanās, pirms celšanās no gultas. Jo ilgāks bijis Tavs miegs, jo labāk (guli ne mazāk kā 4 stundas).
• Pievērs uzmanību mērīšanas vietai. Temperatūru katru rītu mēri vienā un tajā pašā mutes daļā, vislabāk – mutes dobuma apakšā, nedaudz piespiežot „Daysy“ sensoru mīkstajām aukslējām. Mērīšanas laikā ierīci nekustini (testējot laboratorijā ir noskaidrots, ka kustināšana izraisa temperatūras svārstības). Ja mērījumi būs pārāk svārstīgi, atskanēs dūkoņa – šādi „Daysy“ palūgs izmērīt temperatūru vēlreiz.

Vai „Daysy” savienošanai ar lietotni var izmantot arī citu kabeli?

„Daysy“ komplektā ir iekļauts 3,5 mm „TRRS Audio” kabelis. Savienošanai ar „iPhone” vienmēr izmanto tikai šo kabeli.

Vai mani mērījumu dati var pazust?

Nē. „Daysy“ pastāvīgi saglabā atmiņā visus Tavus datus. Ja veiksi sinhronizēšanu ar „DaysyView“, Tev būs iespēja saglabātajiem datiem piekļūt arī tiešsaistē – gadījumā, ja „Daysy“ būs nozaudēta vai nozagta. Ja tā noticis, sazinies ar mūsu atbalsta dienestu, lai noskaidrotu, ko darīt tālāk. Mēs varēsim pārsūtīt saglabātos datus uz Tavu jauno auglīgo dienu noteicēju „Daysy“.

„Daysy” neizmērīja manu temperatūru. Ko darīt tālāk?

Pārbaudi „Daysy” kabeļa savienojumu un mēģini vēlreiz. Mērīšanas laikā pārliecinies, ka sensors ir pilnībā novietots zem mēles, tās saitītes labajā vai kreisajā pusē, un lūpas aptver sensoru.

Kāda baterija ir nepieciešama? Un kur to var nopirkt?

Šī ierīce darbojas ar monētveida bateriju (CR2032), kuru var iegādāties daudzos ikdienas preču veikalos.

Kāds ir „Daysy” garantijas laiks?

„Daysy” ražotājs piešķir ierīcei 2 gadu garantiju. Iegādes brīdī garantijas noteikumu apraksts ir pievienots ierīcei.

Kāds ir baterijas darbības laiks?

Ar vienu bateriju ierīce var darboties apmēram 2 gadus. Kad baterija būs gandrīz tukša, „Daysy” aktivizēšanas poga sāks mirgot. Šādā gadījumā baterija jānomaina iespējami drīzā laikā.

Vai temperatūras izmaiņas var būt lēcienveidīgas?

Parasti nē. Tipiskais sievietes ķermeņa temperatūras izmaiņu solis ir 0,3 ºC. Ja Tu novēro soli, kas lielāks nekā 0,5 ºC, iespējams, ka temperatūras mērīšana nenotiek pareizi. Sazinies ar mūsu atbalsta dienestu, lai noskaidrotu precīzāku iemeslu.

Aktivizēšanas poga vairs neiedegas. Ko darīt?

„Daysy” baterija ir tukša, to nepieciešams nomainīt.

„Daysy” nejauši nokrita zemē. Ko man darīt?

Ja „Daysy” vairs nedarbojas, sazinies ar vietējo atbalsta dienestu.

Nevaru atvērt baterijas nodalījuma vāciņu.

Lai atvērtu baterijas nodalījuma vāciņu, pagriez to pretēji pulksteņrādītāja virzienam, izmantojot monētu.

Nenotiek sinhronizēšanās ar „DaysyView”. Ko man darīt?

 1. Līdz galam aizver lietotni „DaysyView” un pagaidi, kamēr „Daysy“ pārslēgsies uz miega režīmu.
 2. Pārbaudi, vai „DaysyView” var piekļūt Tava tālruņa mikrofonam. Tālruņa iestatījumu sadaļā atrod punktu „DaysyView” un pārliecinies, ka mikrofons ir aktivizēts.
 3. Pārbaudi, vai tālrunim nav izslēgta skaņa un nav nogriezts skaļums.
 4. Atver „DaysyView” kalendāra skatījumu.
 5. Nospied „Daysy” ieslēgšanas pogu un pievieno ierīcei TRRS kabeli.
 6. Pievieno kabeli  tālruni (lietojot „iPhone” 6 vai 7, tālrunim vai adapteram pievienojamā kabeļa galā jāizmanto O veida aizsargblīve).
 7. Pēc brīža (līdz 3–4 sekundēm) ekrāna augšdaļā redzēsi punktētu līniju. Atkarībā no pārraidāmo datu apjoma, būs jāuzgaida dažas sekundes vai minūte, līdz kalendāra dienas tiks aizpildītas ar Tavas auglības statusa rādījumiem.

Mērīšanas sensors ir bojāts. Ko man darīt?

Zvani vietējā izplatītāja klientu dienestam.

Nozaudēju ierīces vāciņu. Kur es varu dabūt jaunu?

Jaunu vāciņu vari pasūtīt pie vietējā izplatītāja.

Kā tīrīt „Daysy”?

Kad nepieciešams, notīri „Daysy” korpusu ar viegli samitrinātu drāniņu. Nekad neiegremdē ierīci ūdenī, jo „Daysy” nav ūdensdroša.

Manam tālrunim („iPhone 7”) nav austiņu ligzdas. Kā es varu sinhronizēt „Daysy”?

Tālruņa komplektā jābūt iekļautam adapterim (parasti to var atrast austiņu kārbas aizmugurē). TRRS kabeļa vienu galu pievieno „Daysy” adapterim, pēc tam savieno ierīci ar tālruni, izmantojot „Lightning” pieslēgvietu. Pievienojot TRRS kabeli adapterim, iespējams, būs jāizmanto viena no stabilitātei paredzētajām starplikām, lai atvieglotu sinhronizēšanu.

Jautājumi par „DaysyView”

Vai pirms „Daysy” lietošanas nepieciešams lejupielādēt lietotni?

Nē. „Daysy” darbosies arī bez lietotnes.

Kas ir „DaysyView”?

Tā ir lietotne, kuru var lejupielādēt no „Apple App store” un pastāvīgi izmantot kopā ar auglīgo dienu noteicēju „Daysy”. Šī lietotne sniegs papildu informāciju par tavu menstruālo ciklu.

„DaysyView” var lietot arī bez „Daysy”. Šādā gadījumā lietotne darbosies kā priekšskatījuma rīks, kas ļaus veikt ierakstus un vizualizēt Tavus ķermeņa bazālās temperatūras ikdienas mērījumus.
Pēc sapārošanas ar „Daysy” lietotne „DaysyView” ļauj skatīt agrāko, pašreizējo un aprēķināto auglības statusu, ja ir veikta datu sinhronizēšana ar „Daysy”. Tomēr jāatceras, ka visprecīzāko informāciju attiecīgajā dienā rāda pati „Daysy”.

Lietojot „DaysyView”, Tev ir iespēja droši un uzticami saglabāt „Daysy” datus tiešsaistē. Līdz ar to Tu vari „Daysy” atstāt mājās un dienas laikā piekļūt saviem auglīgo dienu datiem no tās vietas, kur Tu atrodies. Turklāt gadījumā, ja „Daysy” ir nozaudēta vai nozagta, mūsu atbalsta dienests var palīdzēt Tavus tiešsaistes datus atjaunot Tavā jaunajā auglīgo dienu noteicējā „Daysy” un Tev nebūs jāuztraucas, ka dati var izzust.

Vai datus par menstruācijām varu ievadīt vēlāk?

Nē. „Daysy” ir jāiepazīstas ar Tavu ciklu jau no paša sākuma.

Vai varu mainīt savus menstruāciju datus lietotnē „DaysyView”?

Nē. Ievadi savus datus pašā ierīcē „Daysy”.

Es vēlētos importēt datus no citām lietotnēm. Vai tas ir iespējams?

Ja lietotne „DaysyView” nav sapārota ar auglīgo dienu noteicēju „Daysy”, Tu vari manuāli ievadīt datus par ķermeņa temperatūru. Ja lietotne ir sapārota ar „Daysy”, manuāli datus ievadīt nevar.
„Daysy” sensors ir jutīgāk uztver ķermeņa temperatūru nekā parastie termometri. Tādēļ nav iespējams izmantot vecus temperatūras datus – mēs nevēlamies riskēt ar mazāk precīzu informāciju un radīt Tev problēmas ar „Daysy”.

Kā saprast „DaysyView” kalendāru?

Auglības statuss tiek apzīmēts ar krāsām, kuras lietotnē „DaysyView” un auglīgo dienu noteicējā „Daysy” nozīmē vienu un to pašu. „DaysyView” ļauj skatīt gan mērījumos iegūtos datus, gan aprēķinātās auglīgās dienas turpmākajam periodam.

Aizpildītie krāsu aplīši apzīmē dienas, kas jau ir pagājušas. Neaizpildītie krāsu apļi apzīmē prognozes saskaņā ar aprēķiniem.

Lietotnē „DaysyView” ar punktiem tiek apzīmēta papildu informācija konkrētajai dienai. Ja zaļi iekrāsotajā dienā redzams punkts, tas nozīmē, ka šajā dienā ir tikuši ievadīti menstruāciju dati (aizpildīts aplītis) vai ir paredzēts, ka tas notiks turpmāk (neaizpildīts aplītis). Līdzīgi tam, punkts sarkanajā dienā nozīmē, ka tā ir ovulācijas diena.

Piezīme: Tava cikla beigās, „Daysy” izpētīs visu informāciju par iepriekšējo mēnesi un, iespējams, atjauninās datus par Tavu ovulācijas dienu. Lietotnē „DaysyView” ovulācijas diena būs redzama tikai pēc tam, kad būs beidzies Tavs pašreizējais cikls un sācies nākamais. Tādēļ iespējams, ka lietotnē redzamā ovulācijas diena atšķirsies no „Daysy” aprēķinātās un mirgos sarkanais gaismas signāls.

Vai es varētu uzzināt eksperta viedokli par mana cikla datiem?

Atbilžu sadaļā noklikšķini uz saites „Pajautāt ekspertam”, lai tieši sazinātos ar mūsu atbalsta dienestu. Lai tā darbinieki varētu Tev palīdzēt novērtēt auglības datus un atbildēt uz Taviem jautājumiem, Tev jāaktivizē opcija, kas atļauj kopīgot Tavus datus ar mums. Pēc tam auglības dati tiks automātiski augšupielādēti un Tu varēsi vienkārši uzrakstīt e-pastu ar savu jautājumu.

„DaysyView” dati atšķiras no „Daysy” datiem. Ko darīt?

Tā var gadīties, ja tajā dienā Tu vēl neesi veikusi „Daysy” sinhronizēšanu. Pievieno „Daysy” savam tālrunim un ļauj ierīcēm sinhronizēties. Pēc tam datiem vajadzētu būt saskanīgiem.

Kādas ierīces ir savienojamas ar „DaysyView”?

No „Apple iTunes Store” lietotni „DaysyView” var lejupielādēt uz „iPhone”, „iPad” vai „iPod touch”, ja ierīcē tiek izmantota operatīvā sistēma „iOS 8” vai augstāka versiju. No „Google Play” lietotni „DaysyView” var lejupielādēt uz „Android” ierīci.

Vai „DaysyView” var izmantot „Android” ierīcē?

Jā. Tu vari to lejupielādēt no „Google Play”.

Kā es varētu uzzināt eksperta viedokli?

Zvani vietējā izplatītāja klientu dienestam. Atveriet izvēlni “Eksportēt datus” un nosūtiet datus uz vēlamo adresi.

Kā es varu sinhronizēt „Daysy” ar „DaysyView”?

Atver „DaysyView” kalendāra skatījumu, ieslēdz „Daysy”, pievieno kabeli vispirms ierīcei „Daysy”, pēc tam – savam tālrunim. Lietotne „DaysyView” atradīs ierīci „Daysy”, un Tavi dati tiks automātiski sinhronizēti. Tas patiešām ir vienkārši.

Jo biežāk Tu veic sinhronizēšanu, jo mazāk laika tā aizņem.

Kā es varu nomainīt savu vārdu vai e-pasta adresi?

Tavs konts ir saistīts ar „Daysy” sērijas numuru. Lai mainītu savu kontaktinformāciju, ej uz sadaļu „Iestatījumi->Lietotāja dati”. Ja esi nomainījusi ierīces un vēlies saglabāt to pašu konta informāciju, sazinies ar klientu atbalsta dienestu, un atjaunini savu kontu pirms savienošanās ar jauno ierīci.

Kādus datus es varu ievadīt lietotnē?

Ja lietotne „DaysyView” nav sapārota ar auglīgo dienu noteicēju „Daysy”, Tu vari manuāli ievadīt datus par ķermeņa temperatūru. Ja lietotne ir sapārota ar „Daysy”, manuāli datus ievadīt nevar.

Ja lietotne „DaysyView” tiek izmantota bez auglīgo dienu noteicēja „Daysy”, datus par ķermeņa temperatūru vari ievadīt manuāli. Ja lietotne ir sapārota ar „Daysy”, manuāli datus ievadīt nav iespējams, jo „Daysy” to izdarīs automātiski, sinhronizēšana laikā.

Jautājumi par manu ciklu

Kas var notikt, ja mans cikls ir garāks/īsāks nekā parasti?

Zināmas atšķirības starp dažādiem cikliem ir normāla parādība. Statistiskā vērtējumā lielākajai daļai sieviešu ovulācijas laika nobīde var būt 1–3 dienas. „Daysy” algoritms šīs svārstības ņem vērā, izskaitļojot īpašu uzticamu intervālu, kurā ir pilnīgi droši zināms, kuras dienas ir auglīgas.
Ja ovulācijas dienas nobīdes ir lielākas, „Daysy” izmanto vairāk dzelteno dienu, lai iegūtu uzticamu rezultātu par cikla attiecīgo posmu.

Ja Tavos ciklos ovulācijas nobīde statistiskā vērtējumā pārsniedz 4 dienas, lūdzu, sazinies ar mūsu klientu atbalsta dienestu – mūsu speciālisti papētīs Tavus ciklus, mēģinās noteikt, vai pastāv anomālija un dos Tev padomu, ko darīt tālāk.

Mani cikli ir neregulāri. Vai tomēr varu lietot „Daysy”?

Jā. „Daysy” ir izstrādāta tā, lai spētu apstrādāt mainīga garuma ciklus (19–40 dienas), neradot risku Tavai drošībai. Taču pārāk lielas svārstības var nedaudz pazemināt šīs ierīces darbības efektivitāti, jo ievērojami pieaugs „dzelteno” dienu skaits. Svārstības dažu dienu robežās gan nav uzskatāmas par problēmu.

Ja Tavs menstruāciju cikls parasti atkārtojas regulāri, bet būtiskas svārstības Tu pamani īsākā laika posmā, „Daysy” tomēr darbosies labi. Ja cikla svārstības ir bijušas ilgākā periodā, ieteicam atiestatīt „Daysy”, lai tā varētu ātrāk izsekot Taviem pašreizējiem, regulārākajiem cikliem. Lai saņemtu plašāku informāciju, lūdzu, sazinies ar mūsu atbalsta dienestu.

Manu ciklu garums būtiski svārstās. Ko man darīt?

Ir zināms, ka ar sieviešu ciklu saistītos hormonus regulē vitamīns B6. Arī augu izcelsmes uztura bagātinātājs vitekss (Monk’s pepper) palīdz atjaunot hormonu līdzsvaru un izlīdzināt cikla garumu. * Pirms sāc lietot jaunus vitamīnus vai citus uztura bagātinātājus, vienmēr konsultējies ar ārstu.

Kuri vitamīni uzlabo auglību?

Vitamīniem ir svarīga loma sievietes auglības veicināšanā. It sevišķi vitamīni B6 un E paaugstina iespēju ieņemt bērniņu. Savukārt, vitamīns A piedalās dzemdes un maksts gļotādas veidošanās procesā. Tas ir būtiski, lai apaugļotā olšūna varētu piestiprināties pie dzemdes sieniņām. Ja organismā ir vitamīnu trūkums, apaugļotā olšūna var arī neieligzdoties.

Ko darīt, ja man pazudušas menstruācijas?

Noteikti konsultējies ar ārstu.

Vai mans menstruālais cikls ir ar kaut ko īpatnējs?

Katra sieviete ir unikāla. Augstu vērtējot Tavu individualitāti, „Daysy” iepazīst tieši Tavu ciklu un tam seko.

Kādi pārtikas produkti satur daudz estrogēnu?

Soja, linsēklas, sparģeļi, auzu pārslas, ķiploki.

Vai diēta ietekmē manu ciklu?

Mērenai diētai nevajadzētu būtiski ietekmēt Tavu ciklu, taču ekstremāla diēta var aizkavēt ovulāciju, līdz ar to cikli var kļūt neregulāri.

Kā „nākamā rīta tabletes” var ietekmēt manu ciklu?

Dažādām sievietēm organisms var atšķirīgi reaģēt uz avārijas kontracepciju, atkarībā no tā, kāds ir bijis ovulācijas statuss tabletes lietošanas brīdī. „Nākamā rīta tablete” var aizturēt ovulāciju, līdz ar to Tavs cikls būs atšķirīgs, un „Daysy” nevarēs apstiprināt ovulāciju, lai atgrieztos pie neauglīgajām dienām. Pastāv arī tāda iespēja, ka „nākamā rīta tabletes” neietekmēs ovulāciju un Tavs cikls turpināsies kā parasti. Gadījumā, ja asiņošana sākusies pirms parastā menstruāciju laika, šādi dati nav uzskatāmi par menstruāciju datiem un tos ievadīt „Daysy” vai „DaysyView” nevajadzētu. Sīkāku informāciju vari saņemt, piezvanot mums.

Man drīz sāksies menopauze. Vai ir pareizi sākt lietot „Daysy”?

Jā, arī šajā pārejas laikā Tu pilnīgi vari uzticēties „Daysy”. Tajās reizēs, kad ovulācija aizkavēsies vai izpaliks, „Daysy” rādīs dzeltenās krāsas signālu, lai paziņotu par cikla izmaiņām. „Daysy” iegāde atmaksāsies arī finansiāli. Mūsu ražojumi ir īpaši izturīgi, tādēļ gadījumā, ja Tev „Daysy” vairs nebūs vajadzīga, Tu varēsi to pārdot tālāk – nākamajai lietotājai.

Vai „Daysy” var lietot māmiņas, kas baro ar krūti? Ko darīt, ja cikls nav atgriezies normālajā stāvoklī?

Tu vari sākt lietot „Daysy” 6 nedēļas pēc dzemdībām. Sākumā Tava ķermeņa bazālā temperatūra tiks attēlota tipiskā zigzaga modeļa veidā. „Daysy” rādīs dzelteno gaismas signālu, tas nozīmēs, ka attiecīgās dienas būs iespējami auglīgas. Dažas dienas pirms pirmās ovulācijas būs vērojams temperatūras kritums, kas veidos tādu kā ieleju apmēram 6 dienu garumā, pēc tam notiks straujais temperatūras kāpums, kas raksturīgs ovulācijas laikam. Visos pēcdzemdību ciklos, kurus līdz šim esam analizējuši, „Daysy” pareizi atpazina ovulāciju un sāka rādīt zaļo gaismas signālu 4–5 dienas pēc tam, kad tika nolasītas ievērojami augstākas vērtības. To arī varēja gaidīt, ņemot vērā stingros noteikumus, uz kuriem balstās ierīču „Döring” vai „Sensiplan” veiktā temperatūras analīze. Sievietēm pēc dzemdībām (kas baro ar krūti vai nē) ieteicam izmantot izsargāšanās metodes, līdz „Daysy” būs noteikusi pirmās „zaļās” dienas. Pēc tam lielākā daļa ciklu būs samērā normāli un auglīgās dienas atkal tiks rādītas pēc tipiskā zaļās-sarkanās-zaļās krāsas modeļa. Tikai tās sievietes, kas jau pazīst Billingsa metodi, iespējams, gribēs pielietot gļotu novērošanas paņēmienu, lai sašaurinātu iespējamo neauglīgo dienu skaitu „dzeltenajā” periodā. Tomēr mēs neieteiktu tā darīt, ja galvenā prioritāte ir izsargāšanās no grūtniecības.

Kā lietot „Daysy”?

Pēc cik ilga laika varu sākt paļauties uz auglīgo dienu prognozēm?

Tu vari sākt paļauties uz auglīgo dienu prognozēm, sākot ar pirmo dienu. Sākumā „Daysy” ir piesardzīgāka un uzrāda vairāk „dzeltenās” dienas. To skaits pakāpeniski samazināsies, kad „Daysy” būs pietiekami labi iepazinusi Tevi un Tavu organismu. Jo regulārāk Tu mērīsi temperatūru, jo labāk.

Kurā ķermeņa zonā jāmēra temperatūra?

Zem mēles, un mutei jābūt aizvērtai.

Kad es varu sākt lietot „Daysy”?

Uzreiz pēc tam, kad ierīce būs nonākusi Tavās rokās. Tomēr, ja esi tikko pārtraukusi hormonālās kontracepcijas lietošanu, iesakām Tev sagaidīt ar pārtraukšanu saistīto asiņošanu un pēc tam sākt veikt mērījumus ar „Daysy”. Auglīgo dienu noteicējā „Daysy” kā menstruāciju datus neievadi pirmās asiņošanas datus. Tās nav īstās menstruācijas, bet gan asiņošana, kas saistīta ar hormonālo līdzekļu lietošanas beigām. Atceries, ka vienmēr ir būtiski ievērot visus drošības pasākumus.

Vai drīkstu mērīt temperatūru vairākas reizes dienā?

Vienā un tajā pašā dienā „Daysy” saglabās datus tikai par pirmo mērījumu. Ja neesi droša, vai esi pareizi izmērījusi temperatūru, vai pēc mērīšanas no ierīces atskan zumēšanas signāls, atkārto mērījumus no jauna, kamēr vēl neesi piecēlusies no gultas. Ja temperatūra būs palikusi neizmērīta, „Daysy” Tev ļaus veikt mērījumu no jauna. Savukārt, ja temperatūra tajā dienā jau būs reģistrēta, nākamais mērījums netiks ņemts vērā.

Kā es varu pārbaudīt savu auglības statusu dienas gaitā?

Nospiežot „Daysy” aktivizēšanas pogu, tiks parādīta informācija, vai šī ir Tava auglīgā diena.

Dažas mērīšanas reizes esmu izlaidusi. Ko man darīt?

Ja izlaista viena vai divas mērīšanas reizes, tā nav problēma. „Daysy” iekšējā programmatūra veiks aprēķinus, balstoties uz datu bāzē uzkrātajām pētnieku atziņām par sievietes ciklu un Tavu agrāk ievadīto informāciju par mēnešreizēm. Tomēr, ja izlaidīsi vairākus temperatūras nolasījumus viena cikla ietvaros, ierīce rādīs vairāk „sarkano” vai „dzelteno” dienu.

Es vēlos sākt izmantot „Daysy” pēc grūtniecības. Ko man vajadzētu darīt?

Pēc grūtniecības stingri ieteicam veikt „Daysy” atiestati, lai izdzēstu visus saglabātos datus, jo Tavi turpmākie menstruāciju cikli, visdrīzāk, būs atšķirīgi. Atceries, ka „Daysy” var izmantot māmiņas, kas baro ar krūti, bet ierīce nevarēs paredzēt pirmās ovulācijas un uzrādīs „dzeltenās” dienas, kamēr nebūs apstiprinātas ovulācijas. Šajā laikā noteikti vajadzētu pielietot izsargāšanās metodes.

Es guļu neregulāri (darbs maiņās, pamošanās naktī, ilga gulēšana nedēļas nogalēs u. tml.). Vai drīkstu lietot „Daysy”?

Jā, patiesībā „Daysy” tika izstrādāta speciāli šim sieviešu tipam. Vienkārši izmēri temperatūru, tiklīdz Tu tajā dienā pamosties. „Daysy” ļauj reģistrēt ķermeņa temperatūru ne biežāk kā vienu reizi 18 stundu periodā – šādi tiek garantēts, ka nolasījumi nedublēsies.

Man ir mazs bērniņš, tādēļ bieži mostos naktīs. Vai tomēr varu lietot „Daysy”?

Jā. Galvenais nosacījums – pirms ķermeņa bazālās temperatūras mērīšanas sievietei jābūt gulējušai vismaz 4 stundas pēc kārtas. Tomēr laiks, kad atpūtas režīmā ķermenis sasniedz noteiktu temperatūru, katrai sievietei var būt atšķirīgs. Ja Tev nav bijusi iespēja pagulēt 4 stundas pēc kārtas, tomēr pēc pamošanās Tu jūties labi atpūtusies, droši mēri savu ķermeņa temperatūru. Ja dažas naktis Tu vienkārši nevari aizmigt, arī tas nav traucēklis. „Daysy” ir izstrādāta tā, lai izlaisto mērījumu datus papildinātu automātiski, ja vien izlaišana nekļūst regulāra.

Man bija bezmiega nakts. Vai tomēr varu paļauties uz „Daysy” rādījumiem?

Jā. Ja Tavas ķermeņa temperatūras mērījumus ietekmē nemierīga nakts vai palielināts alkohola patēriņš (ja mērījumi tiek izlaisti tikai dažreiz, tā nav problēma), tas tomēr nenozīmē, ka auglīgo dienu rādījumi kļūs neuzticami. Atkarībā no tā, kurā cikla posmā Tu esi, „Daysy” vai nu atpazīs mērījumu un ignorēs to kā izņēmumu, vai arī ierīce drošības dēļ attiecīgo dienu atzīmēs ar dzeltenas vai sarkanas krāsas signālu. Tomēr, ja iepriekšējā vakarā ticis patērēts liels daudzums alkohola, mērījumu ieteicams izlaist, jo alkohols ietekmē ķermeņa bazālo temperatūru.

Vai man jāveic kādi īpaši pasākumi ceļojuma laikā? Ko man darīt, ja es šķērsoju dažādas laika zonas?

Tu vari lietot „Daysy” gan tuvāku, gan tālāku ceļojumu laikā. Kopumā Tev nekas īpašs nav jādara, jo „Daysy” būs piemērojusies jaunajiem apstākļiem jau nākamajā rītā.

Ja Tu ceļo naktī vai nokļūsti citā laika zonā, izlaid mērījumu tajā rītā, kad esi nokļuvusi jaunajos apstākļos, savukārt, nākamajā dienā veic mērījumu kā parasti. Atceries, ka Tev jāpaguļ vismaz 4 stundas pēc kārtas, lai mērījumi būtu pareizi. Ceļojot atpakaļ mājup, vienkārši atkārto šo procesu.

Vai mēs ar draudzeni varam kopīgi lietot vienu „Daysy”?

Nē. „Daysy” ir īpaši personisks auglības noteikšanas datoriņš. Ja Tu vēlies aizdot savu „Daysy” draudzenei, Tev vispirms obligāti jāizdzēš visi savi dati.

Kā iegūt vislabākos mērījumus?

 1. Uzreiz pēc pamošanās un pirms piecelšanās paņem „Daysy” rokās un īsi uzspied uz aktivizēšanas pogas. Uz brīdi iedegsies aktivizēšanas gredzens, un tiks izgaismots iepriekšējās dienas auglības statusa rādījums.
 2. Nospied aktivizēšanas pogu otru reizi, un aktivizēšanas gredzens pagriezīsies pulksteņrādītāja virzienā. Mērīšana var sākties.
 3. Novieto ierīces sensora uzgali zem mēles un aizver muti. Pagaidi apmēram 1 minūti.
 4. Pēc tam atskanēs pīkstiens, kas paziņos par veiksmīgi veiktu mērījumu.
 5. „Daysy” parādīs Tavu auglības statusu nākamajām 18 stundām.

Cik ilgā laikā „Daysy” reģistrē manu temperatūru?

Mērīšana, reģistrēšana, analīze un aprēķinātā auglības statusa parādīšana kopumā ilgst apmēram 1 minūti.

Kā es varu izslēgt „Daysy”?

„Daysy” izslēgsies automātiski, ja 60 sekundes to nelietosi.

Ko darīt, ja mans vīrs vai bērns ir veicis mērījumu ar „Daysy”? Vai es varu izdzēst individuālos mērījumus?

Individuālos mērījumus izdzēst nav iespējams. Ja Tu būsi izmērījusi temperatūru no rīta, uzreiz pēc pamošanās, tad nekādus citus mērījumus tajā dienā ierīce vairs nereģistrēs un mērījumiem neizmantos.

Vai temperatūra katru dienu jāmēra vienā un tajā pašā laikā?

Ir svarīgi izmērīt ķermeņa temperatūru uzreiz pēc pamošanās un pirms celšanās, bet nav tik svarīgi, tieši kurā dienas laikā tas tiek darīts. Tomēr, jo regulārāki būs Tavi mērījumi, jo vairāk „zaļo” dienu „Daysy” varēs uzrādīt.

Vai drīkstu mīlēties pirms mērījuma veikšanas?

Nē. Temperatūra jāmēra uzreiz pēc pamošanās, pirms jebkāda veida fiziskajām aktivitātēm. Ja aizmirsi to izdarīt no paša rīta, vienkārši izlaid tās dienas mērījumu. „Daysy” izmantos iepriekš uzkrātās zināšanas par Tavu ciklu, kā arī statistiskos datus, lai noteiktu, vai šī būs Tava auglīgā diena.

Es nepareizi ievadīju savus menstruāciju datus. Kā es varu to mainīt?

Konkrētajā dienā Tu vari deaktivizēt tās dienas menstruāciju datus, spiežot aktivizēšanas pogu, līdz atkal sāks mirgot violetais gaismas signāls. Ja pēdējo 3 dienu laikā nepareizi ievadīji menstruāciju datus, atver „DaysyView” un izlabo savu ierakstu. Izmaiņas var veikt tikai pēdējo 3 dienu menstruāciju datos. Tādēļ menstruāciju datus vienmēr ievadi uzreiz, lai „Daysy” tos saglabātu.

Kā es varu uzzināt, vai attiecīgajā datumā ir mana auglīgā diena?

Vislabākais veids ir apskatīt „Daysy” rādījumu attiecīgās dienas rītā, pēc temperatūras izmērīšanas. Auglīgo dienu apzīmē sarkanās gaismas signāls. Lietotne „DaysyView” var parādīt auglīgo dienu kalendāru turpmākajam periodam, tā atvieglojot Tev plānošanu.

Kā panākt, lai „zaļo” dienu būtu vairāk?

Lai iegūtu pēc iespējas vairāk dienu ar zaļo gaismas signālu, vispirms jāatceras, ka temperatūru nepieciešams izmērīt katru rītu, uzreiz pēc pamošanās un pirms celšanās no gultas. Jo vairāk dienas Tu izlaidīsi temperatūras mērīšanu, jo mazāk „zaļo” dienu būs ierīces rādījumos.

Ja ovulācijas diapazons būs lielāks, ierīce rādīs vairāk „sarkano” dienu, tādēļ ir būtiski parūpēties par to, lai Tavs ķermenis uzņemtu nepieciešamos vitamīnus un citas barības vielas. Uztura bagātinātāji ar vitamīnu B6 un viteksu (Monk’s pepper) atjauno hormonu līdzsvaru, tādēļ palīdz regulēt ovulācijas. * Pirms sāc lietot jaunus vitamīnus vai uztura bagātinātājus, konsultējies ar ārstu.

Arī liels garīgais un fiziskais stress ir faktori, kas samazina „zaļo” dienu skaitu. Piemēram, gatavojoties maratonam vai citādi intensīvi trenējoties, ovulācijas vai aizkavēties vai pat izzust. Šādā gadījumā „sarkano” vai „dzelteno” dienu skaits būs lielāks. Lai atbrīvotos pēc garīgā stresa, mēģini dažas minūtes dienā veltīt tādām atslābinošām nodarbēm kā joga, meditācija vai vienkārši grāmatas lasīšana.

Kā man ievadīt menstruāciju datus?

Pēc temperatūras izmērīšanas, kamēr „Daysy” vēl ir darbības režīmā, nospied aktivizēšanas pogu un turi to nospiestu, kamēr spīdēs violetā gaisma. Ja menstruāciju datu ievade Tev šķiet sarežģīta, Tu vari pievienot „Daysy” sinhronizēšanas kabeli un aktivizēt menstruāciju datus, kamēr kabelis ir ieslēgts.

Vai ierīcē „Daysy” var iestatīt modinātāju?

Pašā „Daysy” modinātāju iestatīt nevar. Taču ar lietotnes „DaysyView” palīdzību Tu vari iestatīt modinātāju savā „iPhone” ierīcē.

Kad es varu veikt savu pirmo mērījumu?

Tu vari sākt tūlīt, negaidot, kamēr Tavā rīcībā būs pirmie menstruāciju dati. Taču gadījumā, ja Tu izmanto hormonālos kontracepcijas līdzekļus, Tev vispirms jāpārtrauc to lietošana un jāsagaida pirmā īstā asiņošana – nevis tā, ko izraisīs atteikšanās no tabletēm, bet nākamā – tā, kas būs saistāma jau ar menstruāciju datiem.

Vispārīgi jautājumi par „Daysy”

Kā „Daysy” darbojas?

„Daysy” seko Tavai ķermeņa bazālajai temperatūrai un menstruāciju datiem. Tev atliek veikt tikai dažas vienkāršas darbības, un „Daysy” aprēķinās Tavu auglības statusu katrai dienai, lai Tu varētu plānot grūtniecību piemērotā laikā vai no tās izsargāties.
1. Izmēri temperatūru uzreiz pēc pamošanās un pirms piecelšanās no gultas.
2. Nospiežot un turot nospiestu aktivizēšanas pogu, apstiprini menstruāciju datus tajās dienās, kad Tev ir menstruācijas.
3. „Daysy” uzrāda Tavu auglības statusu nākamajām 18 stundām.
4. Tu vari sinhronizēt „Daysy” ar lietotni „DaysyView App”, lai skatītu detalizētu informāciju par savu ciklu.

Es tikko beidzu lietot kontraceptīvo līdzekļu. Kad varu sākt izmantot „Daysy”?

Pagaidi, kamēr beigsies ar kontracepcijas pārtraukšanu saistītā asiņošana, pēc tam uzsāc mērījumus ar „Daysy”. Informācija par pirmo asiņošanu ierīcē nav jāievada. Tie nav īstie menstruāciju dati, bet gan asiņošana, kas saistīta ar hormonālās kontracepcijas pārtraukšanu.

Kādēļ šī metode balstās tikai uz temperatūras mērīšanu?

Pētījumi gaitā ir noskaidrots, ka ķermeņa temperatūras mērījumi ir pietiekams pamats auglīgo dienu aprēķiniem, un papildu metodes, piemēram, gļotu vai menstruāciju starpposma sāpju novērošana nesniedz nekādas papildus priekšrocības. Šīs papildu metodes pētījumu laikā dažos gadījumos tikai radīja lielāku nedrošību un pat samazināja kontracepcijas līdzekļu uzticamību. Turklāt minētie pētījumi neuzrādīja nekādu atšķirību starp sievietēm, kam ir pieredze dabīgajā ģimenes plānošanā, un tā, kuras neko nezināja par to. Tādēļ izstrādātāji nolēma neņemt vērā papildu paņēmienus. Auglīgo dienu noteicēja uzticamība ir 99,3 %, un diez vai to ir iespējams pārsniegt.

Cik bieži ir jāmēra temperatūra?

Cik bieži vien iespējams!

Analizējot mūsu arhīvā apkopotos datus, esam saskatījuši noteiktu saistību starp temperatūras mērīšanas biežumu un „zaļo” dienu skaitu. Vienkārši sakot: jo biežāk mērīsi temperatūru, jo labāk.
Par ierīces „labām” lietotājām mēs uzskatām sievietes, kuras izlaiž mazāk nekā 10 procentus mērīšanas reižu jeb apmēram 2–3 dienas 28 dienu ciklā.

Vai auglības statusa rādījums var būt korekts arī tad, ja es dzeru zāles?

Ja Tu reizēm lieto parasto pretsāpju līdzekli – tā nav problēma. Ja Tu lieto zāles ilgākā laika posmā, Tev nepieciešams konsultēties ar ārstu vai farmaceitu, vai zāles ietekmēs Tavu ķermeņa temperatūru un līdz ar to – Tavu ciklu. Ja ietekmēs, zāļu lietošanas laikā Tev jāpārtrauc temperatūras mērīšana, ja nē – vari turpināt mērījumus kā parasti.

Kad es varu sākt uzticēties neauglīgo dienu rādījumiem?

Sākot no pirmās dienas, kad sāksi izmantot ierīci un lietotni.

Vai „Daysy” komplektā ietilpst viss nepieciešamais?

Jā. Tu vari sākt lietot „Daysy” uzreiz pēc izņemšanas no iepakojuma. Atliek tikai komplektā iekļauto bateriju ievietot ierīcē.

Kas notiks, ja izlaidīšu dažus mērījumus?

Tā nebūs liela nelaime. Balstoties uz ierīcē saglabāto informāciju, „Daysy” uzticami papildinās trūkstošos datus. Tomēr mēs ieteicam mērīt temperatūru regulāri, lai noteiktu auglīgās un neauglīgās dienas pēc iespējas precīzāk. Izlaižot dažus mērījumus, ierīces rādījumu uzticamība samazinās. Ja Tu izlaidīsi dažus mērījumus slimības dēļ, „Daysy” drīz vien atgriezīsies parastajā darbības režīmā.

Vai slimība samazina auglīgo dienu noteicēja uzticamību?

Paaugstinātu temperatūru (37,8 grādi pēc Celsija, 100,3 grādi pēc Fārenheita) „Daysy” uzskatīs par slimības pazīmi, un šāds mērījums netiks ņemts vērā. Tomēr ieteicams neveikt temperatūras mērīšanu, kad Tu jūties nevesela, ir sevišķi, ja Tev ir nelieli saaukstēšanās simptomi. Ja Tu lieto zāles, kam ir ietekme uz ķermeņa bazālo temperatūru un/vai menstruālo ciklu (piemēram, paracetamolu vai antibiotikas – ja šaubies, konsultējies ar ārstu vai mūsu palīdzības dienestu), pārtrauc temperatūras mērīšanu, līdz pašsajūta atkal būs normāla.

Kādēļ „Daysy” sauc par „Daysy”, nevis „daysy”?

„Daysy” vārds ir veidots no „Day” (‘diena’) un „Sy” (‘sinhronizēšana’) = ikdienas sinhronizēšana. Ierīces nosaukums nav atvasināts no puķes vārda.

Kāds ir „Daysy” garantijas laiks?

„Daysy” ražotāja piešķirtās garantijas laiks ir 2 gadi.

Kāds ir piegādes laiks?

Parasti „Daysy” piegādes laiks ir 2 – 4 dienas.

Kas ir Perla indekss?

Perla indekss (Pearl Index) raksturo a kontracepcijas metodes uzticamību. Ja 100 sievietes pareizi lieto kontracepcijas metodi X viena gadu ilgā periodā un vienai no tām iestājas grūtniecība, šādas metodes X Perla indekss ir 1. Svarīgi ir nejaukt metodes Perla indeksu ar lietotni „Pearl Index”. Metodes Perla indekss norāda, cik uzticama ir konkrētā metode, ja tā tiek izmantota pareizi, savukārt, lietotne „Pearl Index” norāda uz reižu skaitu, kurās nevēlama grūtniecība ir iestājusies noteikumu neievērošanas dēļ. „Daysy” gadījumā tas ir reizes, kad grūtniecība iestājusies tādēļ, ka dzimumakts noticis tādā dienā, kad ierīce rādīja sarkano gaismas signālu. Šī iemesla dēļ vienai un tai pašai metodei var būt dažādas „Pearl Index” vērtības.

Vai „Daysy” var izmantot tikai ar „iPhone” un „Android”?

Jā, „Daysy” ir paredzēta izmantošanai ar „iPhone” un „Android” tālruņiem.

Vai „Daysy” ir sertificēta?

Jā, „Daysy” ir saņēmusi CE sertifikātu un ir reģistrēta kā medicīniska ierīce.

Esmu sportiste un piedalos sacensībās. Vai man jāievēro kādi īpaši noteikumi?

Augstas treniņu slodzes var ietekmēt ciklu un aizkavēt ovulācijas. Tomēr dabīgā kontracepcija neaizkavē muskuļu attīstību, kā tas notiek, piemēram, tablešu gadījumā. Mēs varam veikt Tavu mērījumu analīzi par vairāku mēnešu periodu un noskaidrot, vai sports ietekmē Tavu ciklu.

Vai „Daysy” aizsargā pret seksuāli transmisīvajām slimībām?

„Daysy” neaizsargā pret seksuāli transmisīvajām slimībām, tādēļ šī izsargāšanās metode ir piemērota tikai monogāmām attiecībām. Lai izvairītos no seksuāli transmisīvajām slimībām, vienmēr lietojiet kondomu.

Vai drīkstu lietot „Daysy”, ja es smēķēju vai dzeru alkoholu?

Smēķēšanai nevajadzētu ietekmēt ciklu vai „Daysy” darbību. Turpretī intensīvs alkohola patēriņš atstāj ietekmi uz ciklu! Ja naktī esi lietojusi daudz alkohola, nākamajā rītā nākamo temperatūras mērījumu vajadzētu izlaist.

Kādā vecumā var sākt lietot „Daysy”?

„Daysy” ir piemērota visām sievietēm, kas sasniegušas dzimumbrieduma vecumu. „Daysy” neaizsargā pret seksuāli transmisīvajā slimībām. Lai no tām izvairītos, jālieto prezervatīvs. Lai „Daysy” darbība būtu efektīva, tā jāizmanto regulāri.

Kad es varu sākt paļauties uz „Daysy”?

Jau no pirmās lietošanas dienas!

Kas izstrādāja „Daysy”?

„Daysy” izstrādātāja – Natālija Rehberga (Natalie Rechberg), Šveices uzņēmuma „Valley Electronics” AG vadītāja. Viņas tēvs Dr. Huberts Rehbergs (Dr. Hubertus Rechberg) izveidoja pasaulslaveno risinājumu „Lady-Comp”. Izmantojot to pašu tehnoloģiju un algoritmus, kas jau sevi pierādījuši auglīgo dienu noteicējā „Lady-Comp”, un papildinot tos ar personalizētu pieeju, tika radītas „Daysy” un „DaysyView”. Tās izstrādē ņemta vērā pieredze, kas uzkrāta „Lady-Comp” praktiskās pielietošanas gaitā. Elektroniskās smadzenes, kuru uzdevums ir apkopot zināšanas par auglību, un citus komponentus piegādā vadošie ražotāji visā pasaulē. „Daysy” ir sertificēta medicīniskā ierīce, kas atbilst standartam EN ISO 13485:2012.

Kādu kontracepciju es varu izmantot savā auglīgo dienu periodā?

Tu vari izmantot jebkuru nehormonālo metodi. Daži piemēri:
„Ceylor” prezervatīvi „Caya” vaginālā diafragma „Today” kontracepcijas sūklis

Cik ilgā laikā „Daysy” gūst uzticamas „zināšanas” par manu ciklu?

Parasti nepieciešami 3 līdz 4 cikli, lai „Daysy” iepazītu konkrētas sievietes menstruālā cikla īpatnības. Taču tas nenozīmē, ka šajā periodā netiks uzrādītas „zaļās” (neauglīgās) dienas. „Daysy” piesardzīgi sāks noteikt auglīgās dienas, galvenokārt balstoties uz statistikas datiem. Saskaņā ar statistiku, ovulācija var notikt jau cikla 11. dienā, līdz ar to „Daysy” sāks rādīt Tavas „sarkanās” (auglīgās) dienas ap 6. vai 7. dienu, atkarībā no tā, par kādu laika posmu menstruāciju dati tika ievadīti. „Sarkanās” dienas tiks uzrādītas tik ilgi, kamēr nebūs apstiprināta ovulācija. Pēc tās apstiprināšanas sāksies „zaļās” dienas, kas apzīmēs neauglīgās dienas. Vairāku nākamo ciklu gaitā „Daysy” sāks biežāk salīdzināt Tavus datus ar statistikas datiem un pamazām sašaurinās „sarkano” dienu statistisko iespējamību, līdz tiks noteikts Tavs individuālais auglīgo dienu periods.

Es vairs nelietošu „Daysy”. Kas man jādara?

Ja Tu plāno ilgāku laiku nelietot „Daysy”, notīri to, izņem bateriju un novieto ierīci uzglabāšanai sausā vietā. Tavi dati nepazudīs. Tomēr, ja atsāksi lietot „Daysy” pēc grūtniecības, obligāti veic „Daysy” atiestati, jo Tavs cikls pēc dzemdībām var būt mainījies. Iepazīsties ar mūsu video pamācībām, lai uzzinātu, kā var neatgriezeniski izdzēst visus datus no „Daysy”. Ja Tu vienkārši vēlies atsākt temperatūras mērījumus pēc pārtraukuma, kas nav bijis saistīts ar grūtniecību, iespējams, ka „Daysy” rādīs tikai „dzeltenās” dienas, līdz Tu ievadīsi pirmos menstruāciju datus. Ja baterija uz kādu laiku ir bijusi izņemta, „Daysy” nevar zināt, kurā posmā ir Tavs cikls. Pēc tam, kad būsi ievadījusi menstruāciju datus, tā izmantot iepriekš saglabātos datus par Tavām menstruācijām, lai iespējami drīz atkal sāktu rādīt zaļo gaismas signālu.

Kad „Daysy” norāda uz grūtniecību?

„Daysy” nosaka grūtniecības iestāšanos, balstoties uz 2 faktoriem: bazālo ķermeņa temperatūru un ievadītajiem menstruāciju datiem.

„Daysy” var noteikt grūtniecību ne agrāk kā 15 dienas pēc ovulācijas (mirgo sarkanā, dzeltenā un zaļā gaisma) un apstiprināt grūtniecību ne agrāk kā 19 dienas pēc ovulācijas (mirgo sarkanā, dzeltenā un zaļā gaisma). Lietotnē to parāda zilā krāsa. Grūtniecības noteikšana ir atkarīga arī no tā, cik ilgi „Daysy” ir bijusi iespēja iepazīt Tavu ciklu un cik regulāri Tu veic mērījumus.

Kā „Daysy” runā ar Tevi

„Daysy” izdala skaņu. Ko tas nozīmē?

Pīp-pīp: „Daysy” ir apmierināta ar rezultātu, mērījumi bija veiksmīgi. Pīp: menstruāciju dati ievadīti veiksmīgi. Brrrrrrp: (zumēšanas signāls): „Daysy” nav apmierināta. Mērījumi bijuši nepareizi, paštestēšana neveiksmīga.

Es dzirdēju 2 pīkstienus. Ko tas nozīmē?

„Daysy” veiksmīgi izmērīja Tavu temperatūru.

Es dzirdēju zumēšanas signālu. Ko tas nozīmē?

„Daysy” neizdevās izmērīt Tavu ķermeņa temperatūru. Lūdzu, mēģini vēlreiz.

Kāpēc man uzrāda tik daudz „dzelteno” dienu?

Pirmos 3 mēnešus kopš lietošanas sākuma tiks rādīts daudz dzelteno dienu, jo „Daysy” vajadzēs iepazīt Tavu individuālo auglības ritmu.
„Dzelteno” dienu skaitu ietekmē divi galvenie faktori: pareiza mērīšana un cikla izmaiņas.
Ja Tev šķiet, ka iegūtie mērījumi nav pareizi, izlasi atbildi par šo tēmu sadaļā „Biežāk uzdotie jautājumi”.
„Dzelteno” dienu skaitu ietekmē arī izmaiņas Tavā ciklā un daudzi citi ar ikdienas dzīvi saistīti faktori, piemēram:
• augstāks stresa līmenis nekā parasti (eksāmeni, kāzas, dzīvesvietas maiņa, darbs u. tml.);
• izmaiņas diētā (jaunas diētas uzsākšana, badošanās, jauna pārtika, uzturoties citā zemē, u. tml.);
• izmaiņas sportošanas režīmā (piem., trenēšanās maratonam);
• miega trūkums (jācenšas gulēt ne mazāk kā 4 stundas diennaktī);
• ceļošana

Mirgo zilais aktivizēšanas gredzens. Ko tas nozīmē?

Ja zilā aktivizēšanas gredzena mirgošana atkārtojas, tas nozīmē, ka jānomaina „Daysy” baterija.

Mirgo violetais gaismas signāls. Ko tas nozīmē?

Tas nozīmē, ka Tevis ievadītie menstruāciju dati ir apstiprināti.

Mirgo visi gaismas signāli. Ko tas nozīmē?

„Daysy” veic paštestēšanu. Tā ilgst 60 sekundes, pēc tam „Daysy” atgriezīsies parastajā darbības režīmā.

Deg dzeltenais gaismas signāls. Ko tas nozīmē?

Dzeltenā gaisma norāda uz to, ka „Daysy” nepieciešams vairāk informācijas par Tevi, kā arī to, ka Tavs cikls ir svārstīgs. Ja Tavs mērķis ir izsargāšanās no grūtniecība, uzskati dzelteno gaismas signālu par līdzvērtīgu sarkanajam un šajā laika posmā pielieto izsargāšanās metodi.

Deg sarkanais gaismas signāls. Ko tas nozīmē?

Sarkanā gaisma nozīmē, ka Tev ir auglīgās dienas. Šajā laikā Tu vari plānot grūtniecību. Ja uzskati, ka bērniņam nav pienācis īstais laiks, izmanto citus kontracepcijas līdzekļus, piemēram:
„Ceylor” prezervatīvi „Caya” diafragma „Today” sūklis

Deg zaļais gaismas signāls. Ko tas nozīmē?

Zaļā gaisma nozīmē, ka Tev ir neauglīgās dienas un Tu vari baudīt mīlēšanos bez kontracepcijas līdzekļiem. Atceries, ka „Daysy” neaizsargā pret seksuāli transmisīvajām slimībām.

Mirgo sarkanais gaismas signāls. Ko tas nozīmē?

Sarkanās gaismas mirgošana cikla laikā nozīmē, ka gaidāma ovulācija. Parasti darbojas princips: jo ilgāk Tu lieto ierīci, jo lielāka iespēja, ka prognozētā ovulācijas diena sakritīs ar patieso ovulācijas dienu.

Mirgo violetais gaismas signāls. Ko tas nozīmē?

Violetā gaisma mirgo, kamēr „Daysy” gaida uz menstruālo datu ievadi. Ja Tev ir menstruāciju dati, nospied un turi nospiestu aktivizēšanas pogu, kamēr degs violetā gaisma. Ja Tev menstruāciju nav, nespied neko, un violetā gaisma turpinās mirgot.